Obserwatorzy

sobota, 13 października 2012

Niezbędne gadżety do kuchni


Każda pani domu wie, jak ułatwić sobie życie, stosując znane tylko jej triki. Niezastąpione są przy tym pomysłowe gadżety, które nie tylko ułatwiają nam codzienną pracę w domu, ale również są jego ozdobą.  Postaram się zaprezentować najbardziej znane i nieznane domowe gadżety. Zaczynamy :

Gadżety do kuchni :
Nie wyobrażam sobie kuchni bez rękawicy do gorących dań.  Rękawice mogą być zawieszone przy kuchence, na ścianie, gablotce lub gdzie indziej. Kolorowe, w różne wzory, wybór jest szeroki a przydatność takiej rękawicy jeszcze większa.

Innym kuchennym gadżetem jest bez wątpienia minutnik, polecany nawet najbardziej doświadczonemu kucharzowi. Minutnik może przybrać formę od jaja kurzego po zwierzę, kwiat czy tez owoc. Fantazja króluje, a wybór jest bardzo duży i trudny :) Dla niezdecydowanych osób polecam zakup kilku wariantów :)

Gdy mowa o przyrządzaniu potraw to równie ważnym gadżetem jest deska do krojenia. Dla mnie ważniejsza jest jakość, niż kształt, czy kolor deski.  Jednak dla wzrokowców górą będą walory estetyczne deski. Deska do krojenia z reguły powinna być drewniana, jednak w wielu domach gości deska z innego tworzywa. Dlaczego ? :) Pokusa ładniejszego wystroju zwycięża nad szarą drewnianą, tradycyjną deską.  Wybierać jest w czym .

Coraz częściej w naszych kuchniach goszczą innowacyjne gadżety, które mają za zadanie jak najbardziej ułatwić nam przyrządzanie posiłków. Do tych gadżetów możemy zaliczyć na pewno : foremki do jajek sadzonych, miarki kuchenne, patelnie do naleśników, łapki do gorących naczyń, lejki oraz wiele innych.
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSuqCo0VQg7d_ZdyJmgpjk_Jvz7lCsLqsfkAKPuiSDqlsRuwhm1
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSl_6WnAq8m4Vr8xNK6lLl9UNQ4Dgmb8Xe3SBJHQFIb0-w6mPIB
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTzo3euxGJaNoJRFR61Rs8lM5_3OqrK4rNmCgBlsUXK3UUz-320jQ
Jakie jeszcze dodalibyście do powyższej listy gadżety ?
Czy gadżety w kuchni ułatwiają Wam codzienne prace ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz