Obserwatorzy

sobota, 13 października 2012

Czy noszenie podróbek drogich rzeczy to kradzież?


Podróbki to rzeczy pochodzące z nielegalnego obrotu handlowego, mające na celu bardzo realnie odpowiadać oryginałom. Tylko wybrani – projektanci mody, styliści potrafią odróżnić podróbki od oryginałów. Skąd się wzięły podróbki, jak je odróżnić od oryginalnych towarów i czy warto je nosić ? Zapraszam do lektury.


Czy potraficie odróżnić, która z powyższych torebek jest oryginałem ?
A może wszystkie ?
Odpowiedź na to pytanie jest nie lada trudne.  Jak jednak nie paść łowem handlarzom podróbkami drogich produktów, wręcz luksusowych można dowiedzieć się odpowiadając sobie na podstawowe pytania :

1. CENA – wyznacznik numer jeden. Cena powinna być bowiem głównym wyznacznikiem i dać nam do myślenia. Jeśli jest dużo niższa, powinna u nas zapalić się czerwona lampka, że coś jest nie tak. Chyba nie chcesz, by po zastosowaniu ulubionego kosmetyku nagle na twojej twarzy pojawiły się niepokojące wypryski lub jakieś uczulenie? Tak samo w przypadku drogiej torebki, jeśli cena jest o ponad połowę niższa – powinno dać nam to do myślenia, gdyż drogie, luksusowe torebki zazwyczaj NIGDY nie są przeceniane i nie sprzedawane na internetowych sklepach, lecz w butikach u projektanta.
2. MIEJSCE ZAKUPU – tak jak , już wspomniałam wyżej warto wiedzieć, gdzie można kupić oryginał, a gdzie podróbkę. O podróbkę nie jest trudno, możemy niemal wszystkie podróbki drogich produktów kupić na serwisach aukcyjnych typu allegro. Wprawdzie administratorzy takich serwisów mają obowiązek usuwać tego typu aukcje, jednak duży rozmiar skali sprzedaży podróbek przerasta wszystkich.  Jeśli mamy zamiar wydać większą sumę na luksusowy produkt – wydajmy te pieniądze rozsądnie w butiku danego projektanta. Serwisom aukcyjnym mówimy w tym przypadku : NIE !
3. JAK ODRÓŻNIĆ PODRÓBKI OD ORYGINAŁÓW?
Nawet same gwiazdy show biznesu padają ofiarami naciągaczy, wyłudzaczy, sprzedających podróbki. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami odróżnić oryginalnej torebki od podróbki, warto poprosić o radę w tym przypadku stylistkę mody. Niektóre projekty galanteryjne bardzo trudno odróżnić od tych podrobionych, więc musimy mieć podstawową wiedzę, jak to zrobić. Na początku sprawdzamy metki, logo, wzór, fason i kolor torebki z tą oryginalną, którą znajdziemy na stronie producenta. Jeśli oryginał różni się od tej, którą nabyliśmy chociażby smaym kolorem, to wiemy już, że mamy torebkę podrobioną.
Cały proces nie jest trudny, wystarczy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy na pewno nosić podróbki ?
Czy warto nosić, coś, co zostało skradzione projektantowi ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz