Obserwatorzy

sobota, 13 października 2012

Jak wykonać marmurkowe paznokcie ?


Pomalowanie paznokci w marmurkowy wzór może wydawać się rzeczą niemożliwą. Jednak, jeśli zna się odpowiednią technikę, okazuje się to być banalnie proste. Jedyną wadą opisanego tutaj sposobu jest duże zużycie lakieru do paznokci. Jeśli więc na twojej półce znajdują się lakiery, które kosztowały krocie, na cele tego projektu polecam zainwestować w coś tańszego, czego nie będzie ci żal wylać. Technikę robienia paznokci marmurkowych prezentuję poniżej.


1.Najpierw nałóż na paznokcie bazę pod lakier. Gdy ta wyschnie, pomaluj je na kolor bazowy. Nim przejdziesz do kolejnego kroku, poczekaj, aż lakier wyschnie.
2.Na stole rozłóż grubą warstwę papierowych ręczników. Do wiaderka/kubełka wlej wodę. Na wierzch nalej trochę lakieru w kolorze szarym.
3. Wlej do pojemnika z wodą 1 kroplę wybranego lakieru. Następnie powtórz tą czynność kilkakrotnie z różnymi kolorami lakierów.
4. Powstały widok – struktura kolorowych kół – zburz delikatnie ołówkiem bądz szpatułką , tak aby stworzyć wybrany wzór.
5. Palce oklej taśmą bezbarwną, ochronna, tak by tylko płytka paznokci pozostała bez niej.
6. Zanurz w miseczce z lakierem cały paznokieć.

7. Trzymając paznokieć cały czas zanurzony, włóż do wiaderka ołówek i zbierz nim nadmiar lakieru znajdujący się dookoła paznokcia. Następnie wyjmij paznokieć z lakierowej kąpieli i poczekaj, aż wyschnie.
8. Usuń taśmę ochronną i w analogiczny sposób pomaluj pozostałe paznokcie.
9. Nadmiar lakieru spod paznokci i dookoła nich usuń za pomocą zaostrzonych patyczków kosmetycznych.

10. Gotowe ! :)Na koniec nałóż na paznokcie utrwalacz lakieru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz