Obserwatorzy

poniedziałek, 14 stycznia 2013

Foltene Pharma - Szampon Restrukturyzujący - Recenzja

Witajcie po weekendowej przerwie :)
Mam za sobą długi i żmudny zjazd, jestem wyczerpana z sił..
Muszę odespać te kilka dni oraz powoli brać się do nauki, bo sesja tuż tuż..

Dzisiaj zapraszam Was na recenzję bardzo ciekawego szamponu.
Naturalne kosmetyki są coraz bardziej pożądane , gdyż to składniki danego produktu czynią go wyjątkowym. Od firmy InfoPlus otrzymałam do przetestowania :Foltene Pharma
Szampon restrukturyzujący do włosów farbowanych, zniszczonych
 
Foltene Laboratories S.p.A. powstało jako część firmy Crinos Industria Farmacobiologica S.p.A., prywatnego właściciela Italian Pharmaceutical Industry założonej w 1944, zaangażowanej od tamtego czasu przede wszystkim w badania i odkrywanie aktywnych składników czerpiąc z naturalnych substancji do tworzeniareceptur i parafarmaceutycznych produktów. 
Obecnie jest częścią Gerolymatos Group of Companies.
Od kilku  lat intensywnie się rozwija: 
-   Tworzy receptury i leki
-   Para farmaceutyki i kosmetyki, m.in. Kurację przeciw wypadaniu włosów
  
FOLTENE to ponad 40 lat naukowych badań w kierunku wzmocnienia i przeciw wypadaniu włosów.


 
FOLTENE NA ŚWIECIE: Australia, Karaiby, Chile, Chiny, Kolumbia, Cypr, Egipt, Grecja, Hong Kong, Indie, Indonezja, Iran, Izrael, Włochy, Libia, Macedonia, Malezia, Malta, Nowa Zelandia, Perù, Portugalia, Serbia, Singapur, Słowenia, Południowa Arabia, Hiszpania, Rumunia, Rosja, Tajlandia, Turcja, Anglia, U.S.A., Wietnam.... i Polska.

-  Pierwsze produkty do włosów, które otrzymały akceptację i pozwolenie z francuskiego Ministerstwa Zdrowia na stosowanie i pozycjonowanie Foltene jako produktu „przeciw wypadaniu włosów i wspierających ich ponowny wzrost”
-  To konkretne, satysfakcjonujące rozwiązanie zapobiegające wypadaniu włosów, potwierdzone rozległymi badaniami klinicznymi w 39 międzynarodowych klinikach na 1300 probantach
(m.in. we Francji, Włoszech, Japonii, Izraelu, Hiszpanii)Preparat zawiera ekstrakt z lipy oraz olejek ryżowy.

Przeznaczony do delikatnego mycia włosów farbowanych i zniszczonych. Preparat ma właściwości naprawcze i restrukturyzujące. Poprawia kondycję włosów uszkodzonych przez farbowanie, używanie prostownicy, zanieczyszczenie środowiska, działanie promieni słonecznych, stres itd. Ekstrakt z lipy przywraca naturalną powłokę ochronną pomagając włosom odzyskać właściwy poziom nawodnienia. Olejek ryżowy, bogaty w witaminy i gamma-oryzanol, wzmacnia, doskonale odżywia i chroni włosy na całej ich długości. Preparat nie zawiera lauretosiarczanu sodowego (SLES). 


 
Działanie:  Przywraca włosom blask, zachowuje równowagę skóry. W efekcie stają się one silniejsze, odzyskują miękkość i objętość.

Sposób użycia: Nanieść szampon na wilgotne włosy, delikatnie wmasować i dokładnie spłukać. Powtórzyć w razie potrzeby. Dzięki delikatnym składnikom szampon jest przeznaczony do częstego użycia.


Moja opinia :

Szampon Foltene Pharma  zapakowany został w kartoniku, butelka podłużna, idealna do dłoni. Produkt posiada bardzo dokładny opis zastosowania oraz składników w nim zawartych. Należy podkreślić, iż szampon ten NIE zawiera SLES ! Szampon otwieramy przy pomocy nakrętki i dozujemy na dłoń odpowiednią dla nas ilość. Szampon bardzo dobrze rozprowadza się na włosach, nie obciąża ich, gdyż nie zawiera silikonów. Produkt ten posiada bezbarwny kolor, konsystencja gęsta, delikatny , przyjemny kwiatowy zapach. Szampon jest wydajny, wzmacnia osłabione cebulki włosów oraz przywraca równowagę skóry głowy. Po umyciu włosów widzimy znaczny ich blask, włosy są jedwabiście miękkie oraz wygładzone. Szampon bardzo mi spodobał się, przede wszystkim za skład oraz działanie.

 
Produkt dostępny tylko w aptece
Cena: 45 zł; Pojemność: 150 ml 

Producent: FOLTENE LABORATORIES S.p.A. ITALY


Tutaj znajdziecie aptekę w swoim pobliżu, gdzie  możecie zakupić szampon Foltene : Lista Aptek


Dziękuję Pani Joli z InfoPlus za przesłanie kosmetyku.


Czy miałyście już do czynienia z kosmetykami Foltene ?

1 komentarz: