Obserwatorzy

środa, 5 grudnia 2012

Wrigley - jedz, pij, żuj Orbit ! Recenzja.

Miesiąc temu otrzymałam paczkę z gumami do żucia od Wrigley . W testowaniu otrzymanych produktów pomogła mi chętnie rodzina, zwłaszcza młodsze pokolenie :) Dziś opiszę swoje spostrzeżenia, zalety żucia gum po każdym posiłku oraz jak dbać o prawidłowe pH jamy ustnej. Zapraszam.Tak piszą o sobie :


"Wm. Wrigley Jr. Company jest największym na świecie producentem i dystrybutorem gumy do żucia. Oprócz gum, Wrigley posiada szeroki asortyment produktów słodyczowych, w tym miętusy i cukierki. Najmocniejsze atuty firmy Wrigley – jej dziedzictwo, duch innowacji, globalny zasięg, wiedza fachowa w zakresie kategorii i koncentracja na kliencie – sprawiły, że jest ona uznanym liderem w swojej branży, cennym partnerem największych detalistów na świecie oraz kolebką niektórych z najbardziej znanych i ulubionych marek na świecie"
Wrigley w  Polsce:

"Wrigley Polska - jesteśmy liderem na rynku słodyczy impulsowych, obecnym w Polsce od ponad 20 lat, z siedzibą w Poznaniu. Tutaj również znajduje się jeden z najefektywniejszych zakładów produkcyjnych Wrigley na świecie. W Polsce produkowane są głównie gumy do żucia i słodycze, a na rynku dostępne są wszystkim doskonale znane produkty pod markami Orbit, Winterfresh, Airwaves czy Skittles.

Jesteśmy firmą o unikalnej kulturze organizacyjnej, cenimy skuteczną komunikację, innowacyjność, nagradzamy dobre wyniki i zaangażowanie. Dla naszej firmy środowisko naturalne i zrównoważony rozwój są bardzo ważne. Nie tylko zmieniamy nasze procesy produkcyjne na bardziej efektywne, ekonomiczne, zużywające jak najmniej prądu i wody, ale również organizujemy wiele działań i akcji, aby wspierać lokalne społeczności i dbać o nasze środowisko." 

 Wszystkie produkty Orbit znajdziecie tutaj .


Czym jest PH ?


Poziom pH oznacza poziom zawartości kwasów i zasad w określonym środowisku. Różne części ludzkiego ciała charakteryzują się różnymi poziomami kwasowości, w zależności od swoich funkcji. Inny jest poziom pH w żołądku, gdzie agresywne kwasy rozpuszczają pokarm, inny na skórze, wreszcie inny w jamie ustnej.
Poziom pH śliny jest zbliżony do pH neutralnego (7), ponieważ składa się w 98% wody.
Po jedzeniu i piciu kwasy produkowane przez bakterie w osadzie nazębnym atakują powierzchnię zębów i mogą powodować demineralizację szkliwa, co zwiększa ryzyko ubytków.
Według badań żucie bezcukrowej gumy powoduje zwiększenie wydzielania śliny nawet do 10 razy. Taka dodatkowo wydzielona ślina zawiera ponadto więcej minerałów. Żucie bezcukrowej gumy Orbit przez 20 minut po jedzeniu i piciu pomaga neutralizować kwasy osadu nazębnego i obniżyć poziom demineralizacji zębów - czynniki ryzyka w rozwoju próchnicy.
Żucie bezcukrowej gumy po każdym posiłku pomaga neutralizować szkodliwe kwasy w jamie ustnej i lepiej zadbać o zęby!

 Dlaczego żucie gumy jest zdrowe dla moich zębów?

 Źródło : http://www.mojorbit.pl/korzysci


Jak żucie bezcukrowej gumy pomaga?
Pobudzenie śliny
Badania dowiodły, że żucie bezcukrowej gumy, np. ORBIT®, pobudza produkcję śliny nawet 10-krotnie.1. W tym samym czasie skład śliny zmienia się, czyniąc ją bardziej skuteczną w neutralizowaniu kwasów osadu nazębnego i remineralizacji zębów.
Neutralizacja kwasów osadu nazębnego.
Częste przekąski pomiędzy posiłkami mogą prowadzić do obecności szkodliwych kwasów osadu nazębnego w jamie ustnej. Żucie bezcukrowej gumy ORBIT® przez 20 minut po jedzeniu i piciu zwiększa ilość dwuwęglanu w ślinie i pomaga pacjentom neutralizować te kwasy2.
Zwiększona remineralizacja.
Żucie bezcukrowej gumy ORBIT® stymuluje ślinę, która jest źródłem tego samego rodzaju wapnia, fosforanów i grup wodorotlenowych, które występują naturalnie w zębach. Zwiększone wydzielanie śliny aktywnie zmniejsza demineralizację i poprawia stopień remineralizacji3,4.

Żucie bezcukrowej gumy ORBIT® po jedzeniu i piciu:
 • stymuluje wydzielanie śliny
 • może pomóc neutralizować szkodliwe kwasy
 • pomaga utrzymać mineralizację zębów Jak żucie ORBIT® Dla Dzieci może pomóc?

 Ślina odgrywa ważną rolę w zmniejszaniu szkodliwego wpływu słodkich i zawierających kwas napojów i żywności. Żucie bezcukrowej gumy ORBIT® Dla Dzieci pomaga stymulować wydzielanie śliny i szybko neutralizować kwasy osadu nazębnego zanim będą miały szansę zaatakować szkliwo zębów. To dlatego, że stymulowana ślina zawiera więcej dwuwęglanu, wapnia i fosforanów i lepiej chroni zęby przed atakiem kwasów. Dodatkowa ślina wydzielana przez żucie ORBIT® Dla Dzieci także pomaga zmyć kwasy powodujące erozje i resztki żywności pozostałe po jedzeniu.Jak zwalczać suchość w ustach?

Uczucie suchości w jamie ustnej jest niemiłe i może być bolesne, ale - co bardziej istotne - może prowadzić do innych problemów, takich jak infekcje, zwiększone ryzyko próchnicy zębów i ogólne bóle jamy ustnej, jako wynik zapalenia i owrzodzeń.
Jakie są objawy suchości jamy ustnej?
 • Trudność w spożywaniu suchych posiłków
 • Bolesne lub niekomfortowe przełykanie
 • Ogólny dyskomfort w ustach
 • Zły smak
 • Problemy z dziąsłami
 • Zwiększona próchnica zębów
 • Infekcje jamy ustnej i gruczołów ślinowych
 • Trudności w mówieniu


 Moja opinia :

Żucie bez-cukrowych gum Orbit po każdym posiłku jest bardzo ważne.
Wystarczą 2 drażetki Orbit, aby przywrócić odpowiednie pH naszej jamy ustnej.
Wbrew stereotypom, które mówią, że żucie gum osłabia szkliwo zębów - wręcz przeciwnie, żucie gumy Orbit po każdym posiłku pomaga w wydzielaniu śliny, która chroni nasze zęby przed osadem oraz próchnicą. Wszystkie smaki gum, które miałam możliwość przetestować, zarówno owocowe, jak i miętowe smakowały mi  oraz rodzinie. Od dawien, dawna stosuję gumy do żucia, gdyż w okresach przejściowych, takie jak jesień / wiosna, towarzyszy mi nieprzyjemna suchość w jamie ustnej. Gumy do żucia Wrigley neutralizują suchość i pomagają w produkcji śliny. Gumy mają wspaniały wachlarz smakowy, każdy znajdzie odpowiednie dla siebie. Polecam gumy do żucia firmy Wrigley każdemu znajomemu. 

Jeśli jesteście zainteresowani produktami Orbit zapraszam po więcej informacji tutaj.

Dziękuję firmie Wrigley za przesłanie produktów do przetestowania.

Czy gumy do żucia towarzyszą Wam, tak jak mi na co dzień ? :)

19 komentarzy:

 1. u mnie też recenzja tych gum:)

  OdpowiedzUsuń
 2. tak ten pan Antonio odezwał sie do mnie w jęz ang i odpisałam mu również w tym języku:)

  OdpowiedzUsuń
 3. masz wspaniałego bloga! będzie mi miło jeśli spodoba Ci się mój i również go zaobserwujesz ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, na pewno odwiedzę Twój blog.

   Usuń
 4. Kocham żuć gumy :) Napisałam do firmy, ciężko było nawiżac współpracę? Wysłałam wiadomość wczoraj i nie widzę odp ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie bez problemu, jestem w stałym kontakcie z panią Kingą z Wrigley.

   Usuń
  2. Podasz mi kontakt
   "? :) odpisz u mnie.

   Usuń
 5. Gumy do żucia zawsze mam w torebce, dla mnie są świetne żeby się odstresować ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam 11 obserwatorów, ty 75 i podjęli z Tobą współpracę a u mnie nic.. :) Pisałam na ten e-mail i nic ;/

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Wiesz co wydaje mi się, że nie chodzi tylko o kwestię ile kto ma obserwatorów... a o tematykę bloga, czy statystki :) Ja nawiązałam współpracę z Wrigley ponad miesiąc temu, po tym wiele blogerek podchwyciło mój pomysł i również nawiązało z nimi współpracę.. Także może firma Wrigley ma za dużo zapytań w tej sprawie, bądź uznali, że już poprzetsali na tej formie marketingu :) Także te zapytania to nie do mnie kieruj, tylko do Wrigley :) NA PEWNO odpiszą Ci w końcu :) Pozdrawiam !

   Usuń
  2. Ja również bez problemu nawiązałam współpracę, przede wszystkim przedstawiłam statystyki..

   Usuń
  3. Dziękuje za odpowiedzi, firma do mnie napisała :)

   Usuń
  4. No widzisz :)
   Trzeba było tylko troszkę poczekać :)
   A warto !

   Usuń
 8. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez gum :) Orbit kupuję najczęściej. Lubię te duże paczki.

  OdpowiedzUsuń
 9. na jaki email napisałaś do nich z prośbą o współpracę ? ;)

  OdpowiedzUsuń