Obserwatorzy

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Dr Duda - Acne Mineral żel do cery trądzikowej - RECENZJA

Jakiś czas temu nawiązałam współpracę z firmą Dr Duda :


Informacje o firmie :

Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo-Usługowe Bio-Galen s.c. (Krystyna Duda, Dariusz Duda, Roman Duda) istnieje od 1993 roku i zajmuje się produkcją kosmetyków uzdrowiskowych.

Nazwę Bio-Galen s.c. firma obrała na cześć GALENA (GALENUSA CLAUDIUSA, ur.130r.zm.200r.), najwybitniejszego po HIPOKRATESIE lekarza starożytności, filozofa i encyklopedystę.
Galen medycynę traktował jako naukę ścisłą, żądał od lekarzy szerokiej wiedzy ogólnej i racjonalnego nauczania medycyny. Był twórcą wiedzy o lekach i wprowadził nowe postacie leków : proszki, wyciągi, nalewki, napary, odwary, mazidła, maści, które sporządzał z surowców roślinnych i zwierzęcych i na właśnie jego cześć nazywamy w medycynie preparatami galenowymi. To Galen jako pierwszy usystematyzował przepisy sporządzania leków , na których przez 15 wieków opierała się cała terapia medyczna.
Przedrostek "Bio" w naszej nazwie w pełni uzasadnia, iż produkowane przez nas kosmetyki uzdrowiskowe oparte są na bazie naturalnych surowców uzdrowiskowych, głównie na wodzie siarczkowo-siarkowodorowej słonej i borowinie.

Autor receptur

Dr n. farm., płk WP w st. spocz. Roman Duda, urodził się w 1943 r. we Lwowie. W 1968 r. ukończył Wojskową Akademię Medyczną, wydział farmaceutyczny w Łodzi i pracował do 1993 r. w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Busku-Zdroju.

Roman Duda "W 1976 r. rozpoczął studia doktoranckie w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii w Warszawie, które ukończył w grudniu 1979 r., a temat pracy doktorskiej, wykonanej pod kierunkiem prof. dra hab. med. Zbigniewa Jethona, dotyczył "Wpływu kontaktu z siarkowodorem na stan zdrowia pracowników balneoterapii". Jest autorem lub współautorem ponad 60 prac naukowych i popularnonaukowych z zakresu wojskowej polowej farmacji stosowanej, balneochemii, balneologii, reumatologii, niezgodności recepturowych i homeopatii opublikowanych zarówno w piśmiennictwie krajowym jak i zagranicznym. Jest autorem kilku patentów z zakresu kosmetologii i  wzorów użytkowych kosmetyków. Pierwszy w Polsce opracował recepturę kosmetyków opartych na bazie wody siarczkowej nadając im nazwę „kosmetyków uzdrowiskowych dra Dudy". Wszystkie receptury kosmetyków wytwarzanych przez P.P.H.U "BIO-GALEN" s.c. i P. F. "BUSKOFARM" sp. z o. o. są oryginalnymi opracowaniami doktora Dudy powstałymi w jego laboratorium i znane są pod marką "Dr Duda". Badania użytkowe (aplikacyjne) i dermatologiczne były prowadzone we współpracy z dermatologami i kosmetologami, m.in. z dr Jadwigą Matlą-Stodolną i dr Mieczysławem Kisielem.Badania kliniczne były wykonywane w Klinice i Zakładzie Instytutu Dermatologicznego WAM w Łodzi pod kierunkiem prof. dr. heb. med. Andrzeja Kaszuby i prof. dr. hab. med. Franciszka Seneczki oraz dr n. med. Barbary Hejniak.
Ponadto firma „BIO-GALEN" od kilkunastu lat współpracuje z dr. hab. med. Piotrem Ratką z Kliniki Dermatologicznej "Zdrowie" z Krakowa, w zakresie nowoczesnych formulacji kosmetyków w połączeniu z fitokosmetykami. Badania fizykochemiczne i mikrobiologiczne są prowadzone we współpracy z dr. hab. farm. Wiesławem Raszewskim z firmy "RAVIMED" z Łajska k. Warszawy.
Dr n. farm. Roman Duda jest również autorem receptur oryginalnych produktów leczniczych opartych na bazie surowców uzdrowiskowych, które znalazły zastosowanie w reumatologii, ortopedii, dermatologii i w stomatologii.
Jest członkiem rady naukowej "Czasopisma Aptekarskiego" oraz "Wiadomości Aptekarskich".
Za swoją pracę zawodową i społeczną był wielokrotnie wyróżniany m. in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny", Odznaką Ministra Zdrowia „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia", Medalem im. prof. Bronisława Koskowskiego "AD GLORIAM FARMACIAE". Kielecka Okręgowa Rada Aptekarska, której dr. Roman Duda był przez wiele lat wiceprezesem, w uznaniu zasług dla chwały, pożytku i rozwoju aptekarstwa nadała tytuł "Członka Honorowego Kieleckiej Okręgowej Izby Aptekarskiej". W 2000 roku społeczeństwo Buska-Zdroju i całego Ponidzia oddało w ręce doktora Romana Dudy zaszczytny tytuł "CZŁOWIEK PONIDZIA ROKU 2000", a w 2010 roku został radnym Rady Powiatu w Busku-Zdroju. "

Firma Dr Dudy zdobyła liczne Certyfikaty i Dyplomy : klikW ramach współpracy otrzymałam 2 kosmetyki :

- Żel rokitnikowy,

- Żel siarczkowy do cery trądizkowej .

Dziś recenzja właśnie żelu do cery trądzikowej :

ACNE-MINERAL- Żel do pielęgnacji cery trądzikowej

Beztłuszczowy hydrożel mineralny do pielęgnacji cery ze skłonnością do łojotoku i trądziku młodzieńczego.
Dzięki obecności wody siarczkowo-siarkowodorowej słonej ze źródła "Zuzanna" Las Winiarski k. Buska-Zdroju oraz naturalnej solanki jodkowo-bromkowej, wapniowo-magnezowej: łagodnie działa keratolitycznie odczopowując ujścia gruczołów łojowych, polepsza warunki odżywiania skóry likwidując jednocześnie łojotok i wykwity trądzikowe, działa ściągająco i wysuszająco zmniejszając zaczerwienienie skóry, nie powoduje miejscowych podrażnień skóry, nie zostawia tłustych plam na skórze, daje przyjemny odświeżający efekt, działa przeciwświądowo i chłodząco na skórę.


 

Szczegółowy opis kosmetyku uzdrowiskowego:

 

Mechanizm pielęgnacyjnego działania w trądziku młodzieńczym hudrożelu "ACNE- MINERAL" (Dr Duda) wynika z obecności w nim wody mineralnej siarczkowo-siarkowodorowej słonej ze źródła "Zuzanna" Las Winiarski k. Buska-Zdroju oraz solanki jodkowo-bromkowej, magnezowo-wapniowej, których składniki mineralne oddziaływują synergistycznie wielokoierunkowo na wykwity trądzikowe i skórę. Zawarta w wodzie siarczkowej ze źródła "Zuzanna" dwuujemna siarka (siarczki, wodorosiarczki) działa na wykwity trądzikowe keratolitycznie powodując oddzielanie się keratonycytów i spełzanie naskórka (epidermolysia). Wraz z pozostałymi składnikami hydrożelu "ACNE-MINERAL" (Dr Duda) wywołują głębokie i powierzchowne oczyszczanie wykwitów trądzikowych (peeling). Poprzez wpływ na komórki naskórka, siarczki i wodorosiarczki prowadzą do normalizacji procesu rogowacenia w trądziku młodzieńczym. Po kilkunastu zabiegach powyższym hydrożelem widoczne staje się stopniowe rozjaśnianie przebarwień pozapalnych, normalizacja łojotoku i poprawa ogólnego kolorytu skóry.

Zarówno w wodzie siarczkowej jak i solance występują jony:jodu, potasu, sodu, bromu, chlorków, magnezu i wapnia, które po kilku wcierkach hydrożelu tworzą cieniutki "płaszcz solny" na skórze, który posiada działanie bodźcowe na zużyte warstwy naskórka oraz rozrzesza naczynia krwionośne.

 Sposób użycia:

Żel "ACNE-MINERAL" (Dr Duda) można stosować dwuetapowo:
 •  po umyciu twarzy (lub innych miejsc ze zmianami trądzikowymi) nanieść niewielką ilość żelu (np.1/2 łyżeczki do herbaty) i równomiernie rozprowadzić "myjąc twarz", po czym po około 2-3 min. zmyć ciepłą wodą.
 • po umyciu i osuszeniu twarzy nanieść żel punktowo w miejsce wykwitów trądzikowych i wmasować aż do całkowitego wchłonięcia,
 • można również stosować każdy z powyższych sposobów pielęgnacyjnych oddzielnie, wykonując je 1-2 razy dziennie.
 

Działanie i zastosowanie:


1.   Żel "ACNE-MINERAL" (Dr Duda), dzięki zawartości w nim wody mineralnej siarczkowo-siarkowodorowej słonej ze źródła "Zuzanna" Las Winiarski k. Buska-Zdroju i solanki jodkowo-bromkowej, wapniowo-magnezowej wykazuje działanie i zastosowanie:
a) keratolityczne i keratoplastyczne oraz przeciwzapalne na skórę z cerą trądzikową,
b) powoduje resorpcję ognisk zapalnych (wykwitów trądzikowych) i polepszanie warunków odżywiania    skóry i jej wyglądu,
c) zmniejsza hypersekrecję łoju i likwiduje obraz skóry tłustej, działa ściągająco i wysuszająco zmniejszając zaczerwienienie skóry, nie powoduje mniejscowych podrażnień,
d) nie zostawia tłustych plam na skórze, daje przyjemny, odświeżający efekt, działa przeciświądowo i chłodząco na skórę.

2.   Dzięki powyższym właściościom, żel "ACNE-MINERAL"(Dr Duda) jest kosmetykiem uzdrowiskowym wspomagającym leczenie farmakologiczne różnych klinicznych form trądzika, szczególnie jego łagodnej formy (trądzik młodzieńczy w fazie pierwszej) oraz kosmetykiem pielęgnacyjnym dla cery tłustej i mieszanej.


 Składniki (Ingredients) INCI:
 
Sulphide mineral water, Glycerin, Jodine-bromine-calcium-magnesium saline, Methylcellulose, Glycerin and Ethyl Lauroyl Arginate HCL, Menthol. Kosmetyk uzdrowiskowy przebadany w Klinice Dermatologicznej Wojskowej Akademii Medycznej     w Łodzi.
Kosmetyk uzdrowiskowy jako wyrób końcowy nie był testowany na zwierzętach.
RK/18791/2002
Zawartość 200g +/- 5g

PRODUCENT:

P.P.H.U. BIO-GALEN S.C.
SZANIEC 268, 28-100 BUSKO-ZDRÓJMoja Opinia :

Żel jest przeznaczony do pielęgnacji cery problemowej : trądzikowej, tłustej, wymagającej specjalistycznej pielęgnacji. W moim przypadku jest to już nie tyle cera trądzikowa, jak tłusta , od czasu do czasu mam jeszcze małe "niespodzianki" na twarzy w postaci wyprysków czy też zaskórników. 
 Żel ACNE-MINERAL Dr Dudy przyniósł mojej tłustej i kapryśnej cerze dużą dawkę ukojenia za sprawą chłodzących właściwości żelu.. Tuż po aplikacji żelu na zwilżoną skórę odczuwamy przyjemny chłód, delikatny zapach siarki, ale nie przeszkadza on, nie jest nachalny, jak w przypadku innych kosmetyków z siarką. Żel nie tylko daje odczucie chłodu , lecz przede wszystkim dobrze oczyszcza tłustą cerę, normalizuje ilość produkcji sebum, matowi buzię na dość długo jak dla mnie.. Żel stosuję raz dziennie , głównie wieczorem w celu dogłębnego oczyszczenia twarzy po przez mycie jej żelem przez co najmniej 2-3 minuty, delikatnie masując . Żel nie pieni się jakoś specjalnie, ma konsystencję typową dla tego typu preparatów , czyli śliska , bezbarwna ciecz.  Żel można nanosić na twarz także punktowo, na zmienione miejsca, w celu wyeliminowania niechcianych wyprysków ;) Czynię to raz w miesiącu, zwłaszcza przed miesiączką, gdy moje tłusta cera pod wpływem burzy hormonów zamienia się w pole minowe :D

Podsumowując żel siarczkowy Dr Dudy jest wydajny, bardzo dobrze wpływa na moją tłustą cerę, czyli działa,tak jak powinien i jest godny polecenia ! Polecam !

Gdzie kupić: 


W przypadku braku szukanych Kosmetyków Uzdrowiskowych dra Dudy należy poprosić farmaceutę o ich sprowadzenie z hurtowni (cena jest w tym przypadku taka sama jak gdyby produkt był dostępny „od ręki”) co zazwyczaj odbywa się w przeciagu jednego dnia. Jeżeli nie ma takien możliwości (np. okresowo brak jest produktów w hurtowni lub apteka nie ma możliwości zamówienia), prosimy o kontakt z nami  skontaktujemy się z Państwem podając najblizszy punkt sprzedaży.
Apteka Od Pokoleń prowadzi sprzedaż wysyłkową "Kosmetyków Uzdrowiskowych dra Dudy".
Kontakt: 

Pojemność : 200g


Cena : 12,00zł 


Dziękuję ślicznie firmie Dr Duda za nawiązanie współpracy, możliwość przetestowania kosmetyku.

Zapraszam Was do zapoznania się z całym asortymentem kosmetyków Dr Dudy !!!

Dr Duda jest także na Facebook-u :Znacie kosmetyki tej firmy ???

8 komentarzy:

 1. To świetnie, że dobrze się spisuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Woow jaka bogata i treściwa recenzja :)
  Nie znam dr.Dudy ale widzę że warto poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tez nie znam, ale reklame to im niezłą zrobiłaś he he he :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zupełnie mi nie znana, niestety...

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo dobra recenzja
  jedyne co to mogli by opakowanie zmienic bo nie jest zbyt atrakcyjne ;)
  x
  x
  x

  OdpowiedzUsuń